niedziela, 5 lutego 2012

pięcdziesiąt jeden.

Całkiem spokojnie jem kolację
Wcale nie chce mi się rzygać

ostatnio trochę częściej oglądam telewizję. Przechodząc przez kuchnię czy salon napotykam włączony odbiornik i siedzącą przed nim babcię chłonącą tą papkę. Oglądam i zastanawiam się, jakim cudem ludzie wierzą w to co tam jest pokazywane? Czy nasze społeczeństwo jest aż tak głupie, żeby dało się nim manipulowac w tak prosty sposób?
przykład - zawieszenie ratyfikacji ACTA.
wszystko ładnie pięknie, kolorowo. Jednak kochanemu premierowi trzeba dosc dokładnie patrzec na ręce. Dlaczego? Ponieważ w prawie pojęcie "zawieszenie" ratyfikacji nie funkcjonuje. Słowo użyte dla większego efektu.
wystarczy, że raz w jakimś programie, na jakiejś stronie dana rzecz zostanie okrzyknięta złą, a większosc ludzi to łyknie. Czy poziom inteligencji naszego społeczeństwa jest na aż tak niskim poziomie?
naprawdę wkurwia mnie to, co dzieje się z tym krajem. Ludzie są jak zwierzęta, które pójdą za tym, kto da większy kawał mięsa.
szczęście, że jeszcze znajdują się myślący. Tacy, których mózg nie jest przeżarty przez "super niusy z życia hot gwiazdeczek" i przez odgrzewane informacje, które rzucają na okrągło.
koszulka wyrażająca moje podejście do pewnych spraw. Zdrowe podejście.

 A co do sytuacji ze zdjęcia - w sylwestra o 5 rano człowiek robi się głodny. Niestety w stanie średnio trzeźwym trudno jest zrobic ciasto


z bardziej pozytywnych rzeczy - wiem, że długo nie pisałam, ale wiadomo - święta, święta, osiemnastka, potem studniówka, druga rocznica związku... Trochę tego było.
a teraz?
teraz będę narzekac na walę tynki i "słitaśniasty" wystrój wszelakich możliwych sklepów. Nie lubię komercyjnych świąt.
a potem? w planach kolczyk, tatuaż. Mam nadzieję, że wszystko się uda.
musi się udac. W końcu to jest nasz cel prawda? Wytrwałośc, determinacja. Trzeba dążyc do bycia szczęśliwym , trzeba robic wszystko żeby chociaż przez chwilkę potrzymac szczęście w rękach.

2 komentarze:

Nikt Ważny ♥ pisze...

zgadzam sie z tb :3
gdzie robisz kolczyk? XD

Kedholt pisze...

Nie wiem dlaczego ci idioci w ogóle chcę tego ACTA. To, że większość ludzi uważa, że władza ma rację, to nie znaczy, że tak jest. I teraz dwa pytania: tak jak koleżanka wcześniej - gdzie kolczyk robisz, dwa - jaki tatuaż i gdzie :)

Prześlij komentarz