środa, 16 listopada 2011

czterdzieści siedem.

"Ale faszysty jako żywo nie widziałem. Muszę być kompletnie znieczulony na zjawisko faszyzmu, bo jest go przecież w Polsce na pęczki, czyha za każdym winklem, pobudza wyobraźnię i żądze. Weźmy taką "Gazetę Wyborczą" z jej czołowym antyfaszystowskim piórem, czyli Sewerynem Blumsztajnem. Redaktorowi Blumsztajnowi i jego gazecie faszyści wyłażą z każdej dziury, mnożą się bardziej niż myszy w opuszcz...onym spichlerzu. To zapewne przez faszystów trzeba było sprowadzić uzbrojonych w pały bojówkarzy z Niemiec, to przez faszystów trzeba było zapewne tym i owym dać w mordę, i to zapewne przez faszystów "antyfaszystowska" przemoc jest uzasadniona. To zapewne przez faszystów "Gazeta Wyborcza" przeprowadza wywiady z polskimi działaczami pokojowymi, którzy w kapturach i maskach tłuką podejrzanych typów, na przykład autorów rekonstrukcji historycznych. To pewnie też faszyści podrzucili do lokalu Krytyki Politycznej arsenał kastetów, pał, hełmów i tarcz."
Wiktor Świetlik - "Sen o faszyście".
od dziś chyba będę częściej czytała co ten człowiek pisze.

Wszędzie gdzie tylko wejdę, pojawia się temat piątkowego marszu. Wszędzie wina spada na jego uczestników, że niby tacy patrioci, a rozwalają stolicę...
dzień dobry, może przedstawmy chociaż trochę prawdy?
rozróby w Warszawie zaczęła prowokować i rozpoczęła cudowna, pokojowa Antifa to raz.
dwa - praktycznie połowa zatrzymanych to niemieckie lewactwo.
czasem trzeba dowiedzieć się więcej niż to co pokazują w TVNie, czy gdziekolwiek w tych zakłamanych mediach.
broń Boże Polskę - mam nadzieję że Antifa zniknie. Co to za ludzie, którzy grupą rzucają się na kogoś, kto niesie flagę?
Patriotów powinno byc więcej, niestety cała duma z marszu i to jak on przebiegł zostało przysłonięte przez grupę idiotów, dla których najważniejsza jest rozróba.
bo co jest złego w nacjonalizmie? To co mówią w TELEWIZJI, bo skoro mówią że to złe to takie musi byc.
o przyczynach zamieszek się w telewizji nie mówi. Bo takie rzeczy trzeba chować gdzieś głęboko. O tym, jak przebiegał sam marsz - też cicho. Bo to jest nudne.
Ludzie ulegli prowokacji - policja nie pozwalala im przejsc bo antifa blokowala, zacytowali konstytucje to zaczeli ich lac woda. To jest bezposrednia przyczyna zamieszek.
Marsz 11.11 był blokowany hasłem "faszyzm nie przejdzie", więc automatycznie wszyscy uczestnicy to faszyści...
Zaczynam powoli załamywac się z powodu wszechobecnej ignorancji. Narodem, który wierzy we wszystko dużo łatwiej kierowac, bo nie będzie doszukiwał się prawdy.
Czy jeśli w telewizji pokażą, że jedzenie kupy jest zdrowe, to wszyscy naraz rzucą się do własnej toalety na konsumpcję? 


chcecie to nazywajcie mnie faszystką, rasistką, nazistką, czy co tam jeszcze do głowy przyjdzie. Sama dobrze wiem kim jestem.

14 komentarze:

oliinek pisze...

3 godziny? :o
mi 9 nie wystarcza:D

sechmet pisze...

U mnie dokładnie ten sam temat drążony jest co chwilę. Na szczęście nie tylko w stylu "ale to wstyd, że w Dzień Niepodległości Polacy rozwalili pół stolicy". Są u mnie jednak ludzie, którzy sami wiedzą, jak zakłamane i nastawione jedynie na zyski są polskie (chociaż w sumie każde chyba) media. Ci właśnie ludzie doszukują się prawdy z wiarygodnych źródeł i później zaznajamiają resztę z informacjami, które odkryli. Jednak większość ludzi tak nie potrafi, bo to 'za trudne'.

Panna_Indyviduum pisze...

Dziękuję ;)

U mnie przeszło to bez echa. Ludzie na mojej uczelni nie rozprawiają o takich sprawach. Chyba nie bardzo ich to interesuje.

Niektórzy ludzie są po prostu leniwi i zamiast poszukać istotnych, prawdziwych informacji u źródła, wolą żywić się tym, co podadzą im media. Bo szybko, bo łatwo, bo wygodnie... Tak już się przyjęło i nic się na to, niestety, nie poradzi.

Pozdrawiam

Lilly Creature pisze...

moja robi awantury :/ w ogóle mam inną sytuację domu, niż taką jakbym chciała, ale nie rozpisuję się o tym...
ja podzielam Twoje zdanie ;) u nas nikt nic o tym nie mówił, skoro koleżanka zmieniła fryzurę...
nie cierpię powierzchowności ludzi, którzy mnie otaczają :/

Milly pisze...

Pomysł marszu był naprawdę bardzo fajny. Serio. Nie mam nic do ludzi, którzy kochają swój kraj i chcą to kulturalnie zamanifestować. Media z całego marszu zrobiły potwora z głębi piekieł, ale od kiedy media mówią prawdę. Szczerze mówiąc niewiele mnie obchodzi, kto zaczął tę rozróbę. Tak, jak napisałaś, byli to po prostu idioci.

saszka pisze...

wreszcie znalazłam osobę, która myśli tak samo jak ja odnośnie ubiegłotygodniowego marszu! wszyscy zwalają winę na ludzi, którzy przyjechali uczcić to święto i to przez media, które lansują tą wersję, bo zwyczajnie rzecz biorąc liżą dupę władzy. a jest im też łatwiej, bo pojechało tam mnóstwo kibiców, tak, tych złych, niedobrych chuliganów, więc to na nich wszystko zwalają...
a propos, widziałaś może filmik, na którym nieumundurowany policjant podbiega ni z tego, ni z owego do jakiegoś faceta i po prostu go leje? najlepsze jest to, że facet był sądzony w przyspieszonym trybie i to jego skazali za napaść na policjanta a filmiku nawet nie uwzględniono. to jest wszystko po prostu śmieszne, co się dzieje w tym kraju...

Anonimowy pisze...

ostra jestes, lubie takich ludzi :>>

www.soveir.blogspot.com

buziakii, Sov.

saszka pisze...

no dokładnie, ZOMO, inaczej nazwać tego nie można. najgorsze jest, że ta pseudo policja jest bezkarna i nawet jeśli ktoś znajdzie coś na nią to obrócą to przeciwko niemu, tak jak właśnie w tym przypadku...

Olka pisze...

"dwa - praktycznie połowa zatrzymanych to niemieckie lewactwo." a któż to niemieckie lewactwo na ten marsz zaprosił? Twoi ukochani nacjonaliści.
Co jest złego w nacjonalizmie? Praktycznie wszystko.

ruda pisze...

nacjonaliści to prawicowcy, więc nie zapraszali by lewactwa.
Niemców zaprosiła Antifa, Kolorowa Niepodległa, czy inna organizacja przepełniona hipokryzją.
To tak dla wyjaśnienia droga Olu ;)

Anonimowy pisze...

jak sobie radzisz we wspolczesnym swiecie?

laomedea pisze...

Jak dla mnie nie istnieje coś takiego jak normalność w dzisiejszym świecie. Właśnie dlatego napisałam, że odbiegam od stereotypu normalnego człowieka, czyli po prostu ogólnie przyjętej normy.

poetycka pisze...

Jeeej! Ale Ty piszesz!

sechmet pisze...

Przepraszam, że nie na temat, ale podałabyś adres e-mail, na który mam wysłać zaproszenie do pisania na nowym blogu?

Prześlij komentarz